Akár az X platform ideiglenes felfüggesztésével is Musk figyelmét felhívhatná a francia külügyminiszter, ezzel jelezve, hogy nem tűrheti a határok átlépését.

A francia külügyminiszter szerdán határozott állásfoglalást tett az Európai Bizottságnak, követelve, hogy "a legnagyobb elszántsággal" reagáljanak Elon Musk amerikai milliárdos európai politikai befolyásolási kísérleteire. Jean-Noël Barrot, a francia közszolgálati rádió, a France Inter mikrofonja előtt nyilatkozva hangsúlyozta, hogy amennyiben az EU nem lép közbe, Franciaország saját intézkedéseket fog hozni. Az MTI beszámolója szerint Barrot szavai egyértelműen jelezték, hogy a francia kormány nem tűri tovább az ilyen jellegű beavatkozásokat.

a bizottságnak "sokkal határozottabban kellene alkalmaznia a rendelkezésére álló eszközöket annak érdekében, hogy gátat szabjon az ilyen próbálkozásoknak".

Arra a felvetésre, hogy esetleg szóba jöhet-e Európában a Musk tulajdonában álló X közösségi oldal letiltása, mint ahogy például megtették ezt Brazíliában 40 napra, Barrot azt felelte: "erre a törvényeink lehetőséget adnak".

"Az Európai Bizottság vagy határozottan alkalmazza azokat a jogszabályokat, amik adottak a közéletünk védelmére, vagy ennek hiányában a tagállamokra, Franciaországra kell bíznia, hogy lépéseket tegyenek" - jelentette ki a francia külügyminiszter, hozzátéve, hogy "fel kell ébredni végre".

Elon Musk az utóbbi hetekben az X platformon többször is kifejezte politikai nézeteit, többek között az Alternatíva Németországnak (AfD) nevű párt támogatása mellett, miközben kritikát fogalmazott meg Keir Starmer brit miniszterelnökkel és Nigel Farage pártvezetővel szemben. A milliárdos szokatlan önjáró külpolitikájáról nemrégiben részletes cikket jelentettünk meg.

Jean-Noël Barrot Donald Trump megválasztott amerikai elnök Grönland megszerzésével kapcsolatos terveiről azt mondta: a sziget az Európai Unió területe, és "nincs kétség afelől", hogy az unió nem fogja hagyni, hogy más országok támadást intézzenek szuverén határai ellen (ez a kijelentése nem teljesen igaz, Grönland nem az EU területe, de egy egyezmény és a Dániával fennálló kapcsolatok miatt polgárai uniós polgárok).

Európa "a stabilitás szigete" - fogalmazott. Hozzátette, hogy nem tartja valószínűnek, hogy az Egyesült Államok támadást indítana egy földrajzilag Észak-Amerikához tartozó, de politikai értelemben több mint 600 éve Dániához kapcsolódó hatalmas sziget ellen. Ugyanakkor figyelmeztetett, hogy látszólag "visszatértünk ahhoz az időszakhoz, amikor csak a legerősebbek bírják meg a fennmaradást." A francia politikus szerint az EU-nak nem szabad engednie, hogy a félelem eluralkodjon rajta, hanem fel kell ébrednie és meg kell erősítenie pozícióját.

Donald Trump keddi sajtótájékoztatóján kifejtette, hogy nem tartja kizártnak katonai vagy gazdasági intézkedések bevezetését annak érdekében, hogy az Egyesült Államok újra átvegye az irányítást a Panama-csatorna fölött, illetve hogy biztosítsa a dominanciáját Grönland felett.

Related posts