Beiktatását követően Trump elnöki rendeletben tervezné visszaállítani a TikTok működését az Egyesült Államokban, feloldva ezzel a korábbi felfüggesztést.

A jövőbeli amerikai elnök vasárnapi nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a kínai ByteDance által működtetett platformnak a jövőben legalább 50%-ban amerikai kézben kell állnia.
Kérem, hogy a vállalatok ne hagyják figyelmen kívül a TikTok helyzetét! Hétfőn egy elnöki rendeletet fogok bejelenteni, amely meghosszabbítja a törvényben előírt tilalmak érvénybe lépésének határidejét, hogy biztosítsuk a nemzetbiztonságunk védelmét. Ez a rendelet világossá teszi, hogy senki sem vonható felelősségre azok közül a cégek közül, akik hozzájárultak ahhoz, hogy a TikTok ne kerüljön sötét helyzetbe a rendeletem életbe lépése előtt - írta Trump a saját Truth Social közösségi platformján.
"Az amerikai embereknek joguk van ahhoz, hogy részt vegyenek a beiktatáson hétfőn, akárcsak más fontos eseményeken és párbeszédeken." - mondta ő.
Donald Trump kifejezte, hogy szeretné, ha az Egyesült Államok részesedése elérné az 50 százalékot egy közös vállalkozás keretein belül. Ezzel a lépéssel lehetőség nyílna a TikTok megmentésére, biztosítva, hogy az a megfelelő kezekben maradjon és zavartalanul működjön. Az elnök hangsúlyozta, hogy a TikTok működéséhez amerikai jóváhagyás szükséges, és ha ezt megkapják, a platform értéke akár több száz, sőt talán ezermilliárd dollárra is nőhet.
A TikTok videómegosztó platformja szombat késő este leállította működését az Egyesült Államokban, betiltásának hatályba lépése előtt. Ennek következtében a 170 millió amerikai felhasználó számára elérhetetlenné vált, és eltűnt az Apple és a Google alkalmazástelepítő áruházából is.
A felhasználók egy figyelmeztető értesítést kaptak, amelyben arról tájékoztatták őket, hogy a TikTok szolgáltatásai "ideiglenesen nem elérhetőek". Az üzenetben az állt: "Jelenleg azon fáradozunk, hogy a szolgáltatásunkat minél előbb helyreállítsuk az Egyesült Államok területén."
A közösségi alkalmazást üzemeltető amerikai vállalat értékesítésére vonatkozóan egy tavaly tavasszal, kétpárti konszenzussal megszavazott törvény született. Ez a jogszabály 270 napos határidőt adott a kínai tulajdonos, a ByteDance számára, hogy amerikai befektetők részére értékesítse az Egyesült Államokban működő érdekeltségét.
A határidő lejárta után a törvény értelmében a TikTokot el kell távolítani az amerikai Apple és Google alkalmazásboltokból, és fel kell adni a hozzáférést a működéshez szükséges technikai infrastruktúrához is. A törvény magas, felhasználónként 5000 dolláros büntetést ír elő azokra az amerikai szolgáltatókra, amelyek a határidő lejárta után továbbra is kínálják a TikTokot.
Donald Trump ígéretének nyomán a TikTok bejelentette, hogy megkezdi a 170 millió amerikai felhasználó hozzáférésének visszaállítását. Csak néhány órával azután, hogy a platform elérhetetlenné vált az Egyesült Államok területén, a kínai anyavállalat közleményt adott ki, amelyben arról tájékoztatott, hogy dolgoznak a szolgáltatás helyreállításán.