Zárt kapuk mögött véget ért a bányászat, de új élet kezdődött a varrógépek zúgásával: így alakult át Dorogon a ruhagyártás világa +videó.

A szén kimerült, de a tevékenység folytatódott. A dorogi munkásszálló átalakult, és ruhagyárként kezdett működni, ahol egykori bányászasszonyok készítettek sportanorákokat és kabátokat, amelyek a boltok polcaira kerültek.
A hatvanas évek végére több magyarországi bányaüzem bezárásra kényszerült. Köztük volt a dorogi bánya is, ahol a szén gyenge minősége miatt leállt a fejtés. Azonban a megszűnő szálló és az állás nélkül maradt nők nem váltak az ipari hanyatlás áldozataivá: új fejezet kezdődött - derül ki a filmhiradokonline.hu legújabb múltidéző videójából. Íme legújabb filmhíradónk.
Filmhíradón a ruhagyár megszületése
A filmhíradó 1967 szeptemberében izgalmas hírt közölt: a Május 1 Ruhagyár új üzemet nyitott a dorogi munkásszálló területén. A helyi bányászasszonyok és lányaik, akik eddig a föld mélyén vagy annak közelében végezték megfeszített munkájukat, most új lehetőséget kaptak. Szabóasztalok mellett ülve, a textil világában kezdhetik új életüket, lehetőséget kapva a megújulásra és az új kihívásokra.