Csepelen egy droggal kapcsolatos üzem működése kapcsán merült fel a kérdés: miért engedték szabadon a gyanúsítottakat? A helyi hatóságok által végzett nyomozás során számos ellentmondásos információ került napvilágra, amelyek rávilágítanak a jogi és bizon
A győri Audi váratlan nehézségekkel nézhet szembe az amerikai vámok következtében, ezért a polgármester Szijjártó támogatását kérte a helyzet kezeléséhez.
Valószínű, hogy maguk az érintettek is meglepődtek, miután a Fővárosi Törvényszék úgy határozott, hogy mindhárom férfit szabadlábra helyezi. A bíróság megítélése szerint nem álltak fenn a letartóztatás jogi feltételei. Így a hatalmas droglabor gyanúsítottjai mindössze három nap elteltével szabadon távozhattak a fogdából.
A rendőrség legutóbbi hétvégi tájékoztatóján bemutatták a razziáról készült lenyűgöző videofelvételeket. A bemutatott laboratórium felszereltsége páratlan a hazai bűnüldöző szervek tapasztalatai alapján. A több tonnányi raktározott alapanyag mellett a szemet gyönyörködtetően modern, bonyolult és költséges berendezések is arra utalnak, hogy a titkos labor mögött rendkívül szakértelemmel és jelentős anyagi forrásokkal bíró egyének állnak. Egyes internetes fórumokon megjelent információk szerint a bázis már 15 éve működik, kezdetben legális üzletként. Valószínű, hogy a droggyártásra csak azután tértek át, hogy legális tevékenységük már nem keltett gyanút a hatóságokban.
A Blikk úgy értesült, hogy a hatóságok nem tudták kellően erős bizonyítékokkal alátámasztani a gyanúsítottak cselekvőségét, vagyis aktív és tudatos szerepét a bűnügyben. A nyomozás egyébként minden bizonnyal külföldi társszervek bevonásával folyatódik, és nem lehet kizárni azt sem, hogy újabb gyanúsítottjai lesznek az ügynek. A rendőrség tájékoztatása szerint a napok óta tartó helyszíni szemlén már 7,5 tonna kábítószer előanyagot (prekuzort) és 70,3 kg 'kristályt' mázsáltak. A mérlegelés pedig még egy jó darabig folytatódik.
A hírek szerint a drog előállításához szükséges alapanyagok több országon keresztül érkeztek Budapestre. A droggyárban a vegyész irányítása alatt zajlott a technológiai folyamat, amelynek végén a porból a „kristály” nevű kábítószer keletkezett, és ezt követően széles körben elterítették. A rendőrség közel egy mázsányi kristályos anyagot foglalt le, amelynek piaci értéke 500 millió forint, emellett pedig 7,5 tonna olyan alapanyagot is lefoglaltak, amelyből könnyedén előállítható kábítószer. Ha ez az anyag a feketepiacon landolna, akkor annak becsült értéke elérhetné a 12 milliárd forintot.
Felvetődik tehát a kérdés: egy ilyen súlyú ügyben miért döntött a bíróság a gyanúsítottak szabadlábon hagyása mellett? A Fővárosi Főügyészség mindhárom érintett esetében a letartóztatásukra tett javaslatot, ugyanis úgy vélték, hogy fennáll a szökés, a bűnismétlés, valamint a bizonyítékok eltüntetésének kockázata. Két gyanúsítottnál kábítószer előállításának elősegítése, míg egy harmadik esetében kábítószer kereskedelem gyanúja merült fel.
A Fővárosi Törvényszék elutasította a kérelmet, mivel az elsődleges indoklás szerint a szükséges feltételek nem teljesülnek. Az írásos indoklást hétfőn fogják megkapni, míg a főügyészség fellebbezett a döntés ellen - tájékoztatta a Blikket vasárnap Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője.
A Fővárosi Törvényszék semmilyen kényszerintézkedést nem rendelt el, külön döntött a két idősebb gyanúsított és külön a fiatalabb férfi esetben. Az indoklás várhatóan hétfőn hozzák nyilvánosságra
- Tömören nyilatkozott a Blikknek Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője.
Az Állatmentő Ligához került az a németjuhász kutya, amelyik a felszámolt telepet a nap 24 órájában őrizte. Ám miután azt lezárták a hatóságok, gondoskodni kellett róla. Kerestük a szervezetet, de tekintettel az ügy kényes voltára, nem tudhattunk meg még a nevét sem, és arról sem tudhatunk részleteket, hogy mi lesz a sorsa a négylábúnak.