Megdöbbentő, de már ez is eltűnik Nyíregyháza legvadabb negyedében! Egy rendőr felfedte, mit tapasztalt az utcákon!

Kerekes István Nyíregyháza egyik legkihívásokkal teli körzetében teljesít szolgálatot. A városban egy olyan lopás történt, amely szinte egy film jelenetébe illik.
Kerekes István zászlós, a Huszártelep, Császárszállás, Butyka, Mandabokor, Lócibokor és Rozsrétszőlő területén dolgozó körzeti megbízott, négy éve áll szolgálatban Nyíregyházán, amely az ország egyik legnagyobb kihívásokkal teli körzete. Most azonban először történt meg vele, hogy a szabadidejében észrevett egy bűncselekményt.
Képzeld el, ahogy a naplemente aranysárga fényei megcsillannak a régi, kopott falú kocsmában, ahol a falakon lógó képek a múlt szép emlékeit idézik. Az asztaloknál a helyi figurák – egy szőke, pufók kocsmáros, egy mindig mosolygó öregúr, aki a kártyát sosem hagyja el, és egy magányos, seprűt tartó hölgy – gyűlnek össze. A kocsmában éppen egy heves vitába kezdenek, hogy kié az utolsó üveg bor. Az öregúr színpadiasan feláll, és elkezdi mesélni, hogyan nyert egyszer a falu legnagyobb borversenyén, de mindenki tudja, hogy a történet csak a felnagyított valóság egy újabb változata. Közben a kocsmáros, aki a pult mögött serényen keveri a italokat, hirtelen felkiált: "Egy kicsit csendesebben, mert a szomszédok megint a zsaruknak fognak panaszkodni!" A szavak hatására mindenki elhallgat, és egy pillanatra a feszültség átszövi a levegőt, majd hirtelen mindenki egyszerre nevetésben tör ki, mert az öregúr véletlenül a seprűtartót kezdte el feleségül kérni. Így folytatódik a nap – a mulatozás, a keserédes emlékek és a szívből jövő nevetések váltakozása, miközben a balkáni élet minden szépsége és zűrzavara egy csokorba gyűlik. Mert itt, a kocsma meleg fényében, mindenki tudja, hogy a legjobb történetek néha a legnagyobb káosz közepette születnek.
- Ezt nem lehetett figyelmen kívül hagyni - kezdte a huszártelepi, más néven guszevi seriff, akiről érdemes tudni, hogy a területén a regisztrált bűncselekmények felderítési aránya 95 százalék, amit nagymértékben segítenek a szoros társadalmi kapcsolatai. - A saját autómmal haladtam a Móricz Zsigmond utcán, az Érkerti Rendőrőrs irányába, amikor észrevettem, hogy egy elhagyatott ház kerítésénél két helyi fiatalember próbálja rögzíteni egy elöltöltős mosógépet egy kerékpár csomagtartójára. Egy kuka mellett álltak, amiből különféle konyhai eszközök lógtak ki, és egy páraelszívót is megpillantottam, miközben lassítottam. Amint észrevettek, kissé meglepődtek, hiszen egyenruhában szoktam munkába járni, és valószínű, hogy ez az ismeretség volt az oka annak, hogy nem gondoltak a menekülésre - írta a Zsaru Magazin.
"Ki helyezte ezt ide?"
A kerítés előtt heverő holmik elszállításán ügyködtek, ezt nem tagadták. Eleinte azt próbálták magyarázni, hogy a háztartási eszközöket és a konyhai használati tárgyakat egyszerűen csak kirakták a járdára, de a kuka eredete körüli kérdésekre már nem tudtak válaszolni. „Talán valakik előre belerakták az edényeket és evőeszközöket, hogy könnyebb legyen elvinni őket?” – tette fel a kérdést Kerekes István, aki sanda mosollyal figyelte az eseményeket, s azonnal értesítette a parancsnokát a szabadidős leleplezésről. Mivel a gazzal benőtt fakerítés rostjain világosan látszottak a mászás nyomai, és mivel korábban már nem egyszer intézkedtem mindkettőjük ellen dologi károkozás miatt, közöltem velük, hogy a helyszínelők fogják megvizsgálni a magyarázatuk hitelességét. Kicsit még noszogattam őket, de végül be kellett ismerniük, hogy valóban bemásztak, és amit csak tudtak, kihoztak a kerítés mögül. Az előállítást a kollégákra bíztam, akik gyorsan megérkeztek a helyszínre.