Felmerült az ötlet, hogy lehetőség nyíljon erősebb motorok vezetésére is.

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) és a szakmai feladatokat koordináló KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet Nonprofit Kft. (KTI) közösen vizsgálta meg a tervezett új KRESZ legfontosabb motoros közlekedést érintő szabályait. A konzultáció során motoros szakértők, valamint különböző szakmai és érdekképviseleti szervezetek képviselői is részt vettek. Erről szombati közleményükben számolt be a tárca.
A VII. Közlekedésszakmai Fórum keretei között megszervezett motoros szakmai egyeztetésen ismét kiemelt figyelmet kapott a motorosok számára előírható védőfelszerelések, védőruházat kérdése. Az elmúlt években ezen a téren kedvező változás történt, a szakemberek véleménye szerint a motorosok jelentős része használ védőfelszereléseket, a motorkerékpárok rendkívül széleskörű felhasználási módja, eltérő kialakítása és teljesítménye miatt azonban a kötelezően előírandó eszközök körét megfontoltan kell meghatározni, hogy a védelem mellett ne jelentsen hátrányt a motorkerékpárok napi használata során. Abban egyetértés alakult ki, hogy a védőfelszerelések használatát ösztönözni kell, amiben a megfelelő jogszabályi keretek mellett fontos szerepet kell játszania az oktatásnak, felkészítésnek is.
A motorkerékpárok fejlődése és a nemzetközi tapasztalatok alapján a motoros szakemberek javasolták, hogy bizonyos feltételek és megfelelő felkészítés mellett lehessen 125 cm3-es motorkerékpárokat is vezetni a B kategóriás vezetői engedéllyel. Elhangzott, hogy ezek a motorok jellemzően rendelkeznek olyan technikai feltételekkel (pl.: erősebb fékek, ABS, kisegítő elektronikai rendszerek, megfelelő motorerő), amelyekkel biztonságosabban lehet részt venni a forgalomban, és a nemzetközi szabályozás változásával párhuzamosan az 50 cm3-es segédmotoros kerékpárok választéka, technikai fejlesztése is egyre szűkül. Több európai országban már vezethetnek 125 cm3-es motorokat B kategóriás jogosítvánnyal, az ottani tapasztalatokat érdemes felhasználni az új szabályozás kialakítása során.
A szakmai fórumon a városi motoros közlekedés fejlesztéséről esett szó, különös figyelmet fordítva a torlódások idején történő elhaladásra vonatkozó lehetséges új szabályokra. A motoros szakértők azonban nem csupán ezen a téren nyújtottak értékes javaslatokat; számos egyéb ötlettel is hozzájárultak az új KRESZ megalkotásához, amelyek célja a biztonságosabb és hatékonyabb közlekedés elősegítése.
A jövő év elején megrendezésre kerülő fórum középpontjában a közlekedési infrastruktúra fejlesztése áll majd. A rendezvény célja, hogy megvizsgálja azokat a tényezőket, amelyek hozzájárulnak a motorosok biztonságának növeléséhez és a közlekedés feltételeinek javításához – áll a kiadott közleményben.