Ferenc pápa részt fog venni a vasárnapi Urbi et Orbi áldás szertartásán.
A lábadozó katolikus egyházfő beszédét ezúttal egy másik személy fogja tolmácsolni.
Ferenc pápa húsvét vasárnapra tervezett megjelenését a Szent Péter téren az ünnepi misét követően, ahol az Urbi et Orbi áldást fogja bemutatni, a szentszéki sajtóközpont hivatalosan bejelentette.
Vasárnap délelőtt Angelo Comastri bíboros, a Szent Péter-bazilika nyugalmazott főpapja vezeti az ünnepi misét a Szent Péter téren. A hagyomány szerint délben a pápa a bazilika impozáns központi lodzsájáról osztja meg húsvéti üzenetét, amelynek központi gondolata a béke. Ezt követően latin nyelven adja meg az Urbi et Orbi áldást, amely a városra és a világra irányuló jókívánságokat fogalmaz meg.
A Vatikánból érkező hírek szerint a pápa beszédét más személy fogja tolmácsolni, azonban Ferenc pápa maga mondhatja el az áldás bevezető szavait – számolt be róla a Telex.
A pápa március 23-án távozott a Gemelli kórházból. A nagyhéten a bíborosi testület általa kijelölt tagjai vezették a szertartásokat. Ferenc pápa egyedül virágvasárnap jelent meg a Szent Péter téren rövid időre, valamint nagycsütörtök délután a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönt kereste fel, ahol rabokkal találkozott.
Szombat este a Szent Péter-bazilika falai között kerül megrendezésre a virrasztás, melynek irányítását Giovanni Battista Re, a bíborosi testület dékánja vállalta magára. A szertartás a bazilika impozáns előcsarnokában kezdődik, ahol ünnepélyesen megáldják a tüzet. Ezt követően előkészítik a húsvéti gyertyát, amelyre keresztet vésetnek, valamint az alfa és az ómega görög betűit, nem feledkezve meg az idei évszámról sem. A szertartás csúcspontjaként a gyertyát lángra lobbantják, így nyitva meg a húsvéti vigília szent pillanatait.
Papok és hívők vonulnak a bazilika főhajóján, az oltár felé haladva. A Szent Péter-bazilika, melyet ezúttal telis-tele megtölt a hívők serege, csendesen és sötétben marad, csupán a résztvevők által tartott gyertyák pislákoló fénye világítja meg az utat. Amint felizzanak a világítások, a bazilika harangjai megszólalnak, jelezve, hogy a szertartás kezdetét veszi. Ezzel egy időben Róma templomaiból visszaindul a világ minden tájára az a szentség, amely az utóbbi három napban csendben maradt. A ceremónián három felnőttet, két olaszt és egy albánt, a keresztség szentségében részesítenek, új életet kezdve ezzel a közösségben.