Óriási felháborodás kíséri a hírt, miszerint a polgármester most igyekszik megnyugtatni a lakosságot: nem épül munkásszálló a városban.

A változtatási tilalom időszakában a maglódi önkormányzat célja, hogy a város határában tervezett ipari park kialakítása összhangban legyen a helyi közösség igényeivel. A jelenlegi polgármester véleménye szerint az elődje különös módon közelítette meg ezt a kérdést.
Nagy port kavart a maglódiak között, amikor tavaly napvilágra kerültek a részletek egy vitatott beruházásról, amelyet az előző városvezetés idején terveztek. A projekt keretében egy dél-koreai vállalat alumíniumdaraboló üzemet kívánt létesíteni Maglód határában, nem messze a lakóövezettől, közvetlenül a 31-es főút mellett. A helyiek aggodalmait fokozta a beruházás lehetséges környezeti hatása és a forgalom növekedése.
November hónapjában az önkormányzat lakossági fórumot hívott össze, hogy a beruházó bemutassa a terveit, amelyek nem nyerték el a helyiek tetszését. A több órán át tartó eszmecsere idővel rendszeres bekiabálásokkal tarkított lett, mivel a maglódiak aggályaikat fejezték ki. Attól tartanak, hogy az építkezés túl közel kerül a lakóövezetekhez, és a megnövekedett forgalom következtében a környék még zajosabbá válik, ráadásul a közlekedés is elviselhetetlenné fog válni.
A Samwon Industrial Co. Ltd. első lépésként egy 6000 négyzetméteres csarnokot építene, a dél-koreai, alumíniumszerkezetek gyártásával foglalkozó cég később még egy, hasonló nagyságú épületet húzna fel a területen, és átmeneti szálló kialakítása is része a projektnek. A munkálatok előkészületeként az előző évben már 1,8 hektáron kiirtottak egy erdősávot, ami szintén nem nyerte el a lakosság tetszését.
Maglód önkormányzata döntést hozott a területen érvényes változtatási tilalom bevezetéséről, amely lehetőséget ad a városvezetésnek arra, hogy legfeljebb három éven belül megkösse a településrendezési szerződést a beruházóval. A cél, hogy a helyi lakosok számára a legkedvezőbb megoldás születhessen. Kérges László polgármester hangsúlyozta, hogy számos jogi kérdés tisztázása szükséges, ezért választották ezt az utat a változtatási tilalom bevezetésével.
"Tavaly október elején lettem a város vezetője, és éppen ebben az időszakban indult meg a fák kivágása a 31-es főút mentén" - nyilatkozta Maglód polgármestere az Indexnek.
A lakosok egy része összefüggést látott a két történés között, holott ez folyamatban lévő ügy
volt, jóval korábbra tervezték a fakivágást, de végül épp az én beiktatásom kezdetére
esett. Azért is tartottunk novemberben lakossági fórumot, hogy mindent a polgárok
elé tárjunk.
Kérges véleménye szerint a városnak nem lenne előnyös, ha a változtatási tilalmat három éven át érvényben tartanák.
"Miután minden részletben megállapodtunk, visszavonjuk a tilalmat, és arra számítunk, hogy ez a folyamat egy-másfél éven belül megvalósulhat. A jogi kérdések tisztázása mellett fontosnak tartjuk a lakosság igényeinek figyelembevételét is. Célunk, hogy a kivágott fákat pótoljuk, igyekszünk a csarnok magasságát is optimalizálni, és a két körforgalom kialakítása során olyan megoldásokat keresni, amelyek a legjobban szolgálják az emberek érdekeit. Elküldtük a vállalkozónak a feltételeinket, de eddig sajnos még nem kaptunk hivatalos, írásos választ."
Herendi Tamás alpolgármester egy elterjedt tévképzetet kívánt eloszlatni.
Régebben elterjedt egy olyan híresztelés, miszerint a területen egy 300 fős munkásszálló építése is tervben van. Azonban a projekt keretein belül a tervek szerint csupán egy 24 fős szálláshely kialakítása valósulna meg, ahol a dél-koreai vállalat vezetői és munkatársai fognak megszállni. A kezdeti szakaszban 60 ember számára kínálnának munkalehetőséget.
Herendi hangsúlyozta, hogy a dél-koreai gyár tervezése során - figyelembe véve annak méretét - nem volt szükség helyi településképi véleményre, mivel az ügyet az országos főépítész bírálta el. Csak a 24 fős szállásépület esetében kellett megvizsgálni, hogy az megfelel-e a helyi építési normáknak. A maglódi jegyzőnek viszont nincsenek építési hatósági jogosítványai.
Kérges László, aki az előző ciklusban alpolgármesteri posztot töltött be, kifejtette, hogy a tervekkel kapcsolatban meglehetősen szűkös információval rendelkezett. „Nem szeretném megbántani elődömet, de az ügyek kezelésében sajátos megközelítést alkalmazott; a részletekbe senkit sem vont be, így én is csupán minimális tudással bírtam. Bár rendelkezett a felhatalmazással, hogy megkösse a településrendezési szerződést, ezt figyelmen kívül hagyta, és most a történések után kell futnunk” – mondta el véleményét.
A polgármester hangsúlyozta, hogy folyamatos párbeszédet folytatnak a helyi civil szervezetekkel, és a jövőben is a lakosság aktív részvételével fogják irányítani a beruházást. Kérges említette, hogy a 31-es főút mellett található terület egyik részén fog felépülni a gyár, míg a másik oldalon a tulajdonos tervei között szerepel egy kereskedelmi egység létrehozása. Az önkormányzat számára azonban eddig még nem érkeztek részletes információk ezzel kapcsolatban.