Bár a versenyzők próbálnak hangot adni elégedetlenségüknek, az FIA továbbra is szigorúan ellenőrzi a káromkodásokkal kapcsolatos szabályokat. Az M4 Sport tudósítása szerint a szövetség nem hajlandó engedni, és határozottan lép fel a versenyeken elhangzó t

Bár a raliversenyzők nyílt levele nem hozott változást, az FIA továbbra is eltökélten harcol a káromkodás ellen.
A holt idény egyik izgalmas témája a káromkodásért kiróható büntetések kérdése volt, és valószínű, hogy az F1-es szezon során is újra előtérbe kerül. Az FIA télen szigorította a vonatkozó szabályokat, így a versenyzők és csapatok a korábbiaknál is komolyabb pénzbírságokra és egyéb szankciókra számíthatnak, ha a szabályzat által meghatározott normáknak nem felelnek meg. Ez a fejlemény új kihívások elé állítja a résztvevőket, akiknek mostantól még nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a nyelvezetre a versenyek során.
Az F1-es versenyzők már tavaly háborogtak e szigor miatt, a közelmúltban pedig az egyik interjú során csúnyán fogalmazó raliversenyző büntetése miatt a ralivilágbajnokság mezőnye is egységesen szólalt fel és fejezte ki elégedetlenségét a szövetség, azon belül is annak elnöke, Mohammed bin Szulajm felé. Nyílt levelükben jelezték, hogy a büntetések mértéke észszerűtlen és elfogadhatatlan, ráadásul rossz képet is fest a sportról, többet ártva neki, mint pár nyilvánosan kicsúszó csúnya szó.
Hiába azonban a lázongás, az FIA a Motorsport Világtanács múlt szerdai ülésén csak megerősítette, hogy szigorúan fog eljárni a szabálysértőkkel szemben.
"A fiatal motorsport-rajongók számára elengedhetetlen, hogy a versenyzők példaképként lépjenek fel, hiszen ők képviselik a sportág értékeit a versenypályán és a paddockban egyaránt. Az FIA által megfogalmazott viselkedési kódex hangsúlyozza, hogy a nyelvezet, amelyet a sportágban használnak, kulcsfontosságú; bizonyos kifejezések támadónak vagy sokak által elfogadhatatlannak minősülhetnek. Emellett a kódex figyelmeztet arra is, hogy bizonyos cselekedetek súlyosan károsíthatják a sport hírnevét és szellemiségét."
Az F1-es versenyzők szövetsége, a GPDA hivatalosan egyelőre nem reagált a szigorított szabályozásra, külön-külön viszont már több versenyző is jelezte, hogy túlzásnak érzi az FIA ilyetén fellépését. Köztük volt Nico Hülkenberg is, aki a Motorsport-Magazinnak elmondta: "Nem igazán értem, mi szükség erre a szabályra. Kíváncsian várom, hogyan tervezi alkalmazni az FIA, és hogy fogják-e őket kritizálni. Eléggé tágan fogalmaz a szabály."
A Sauber pilótája egyetértene azokkal, akik úgy vélik, hogy ez a beavatkozás veszélyezteti az F1 és a versenyzés autentikus szellemét, amit a szövetség ezzel a lépéssel árnyékol be.
Hülkenberg véleménye szerint a káromkodás problémája az F1 saját magának teremtette. "Ez az F1 saját magának okozta ezt a helyzetet. Más sportágakban ritkán látni, hogy a versenyzők tizenöt kamerával a szemük előtt nyilatkoznak a sajtónak közvetlenül a verseny után. Ilyenkor az adrenalin szintje a csúcson van. Nincs ebben semmi különös, hogy az ember érzelmileg reagál a pillanat hevében, és olyan kifejezéseket használ, amiket egyébként elkerülne."
A kérdésre, tart-e attól, hogy megbüntetik ilyesmiért, elmondta: "Ha visszatekintek a pályafutásomra, sosem voltam az a fajta, aki a célpontja lehet ennek a szabályozásnak. Nem erről vagyok híres."