Milyen körforgalom jelenthetne valódi megoldást? Talán a turbó körforgalom, vagy inkább az egyetem közelében kialakított változat?

Sok körforgalom épült ország- és megyeszerte az utóbbi negyedszázadban, ezek zöme bizonyára beváltotta a hozzájuk fűzött reményeket, könnyítették az autóközlekedést, mérsékelték a forgalmi problémákat. Sok az olyan csomópont azonban, ahol nem tudták megkedvelni-megszokni az autósok a modern(nek szánt) megoldást, és félve, óvatoskodva hajtanak be még évek után is a "pokol kapuján". Körbe-körbe, nehéz behajtás, nehéz kihajtás, és a sávok... ez bizonytalanná tud tenni rengeteg vezetőt. Lásd a miskolci Vörösmarty-Király utca kereszteződésben néhány éve létesített turbókörforgalom és a vele kapcsolatos nem szűnő panaszok (dacára, hogy korszerű, jól kitalált és sok más helyen bevált technikáról van szó).Ugyanakkor például a Miskolctapolcai úton az egyetemi elágazásnál pont hogy körforgalom kialakítását várják-követelik a megyeszékhelyen közlekedők már évtizedek óta.
Egy merőben újfajta rendszer kínálhat megoldást? Nem tudunk róla, hogy az illetékes magyar szervek, beleértve az állami közútkezelőt, illetve a megyeszékhelyünk önkormányzatát, már tanulmányoznák az újkeletű technológiát, azt azonban igen, hogy a hazai sajtóban előkerült a téma. Nevezetesen a vezess.hu szakirányú hírportálon találtunk rövid leírást és képes ismertetőt a Hasselzirkeln elnevezésű tervezetről.
Hasonló körforgalom van már hazánkban is
A svéd mérnök, Sebastian Hasselblom által kitalált megoldás, mint írják, "nem csak gördülékenyebb közlekedést, de az eddiginél lényegesen kevesebb balesetet is ígér". (Idézet a Paraméter webportálról.)
A cikk előrevetíti, hogy a körforgalmak megítélése a közvéleményben gyakran megosztó. "Míg sokak számára nem okoz problémát, léteznek olyanok is, akik nem áldásként, hanem inkább átokként élik meg őket, és rosszabb esetben még el is akadnak bennük."