Friderikusz Sándor két teljes hónapon át Mohai Gábornál tartózkodott.

Most érkezett a hír, amely sokkolta a közvéleményt: felfedték Gene Hackman és felesége halálának körülményeit. A nyomozás váratlan eredményekkel szolgált, amelyek új fényt vetnek a tragikus eseményekre.

Ma már szinte hihetetlen, de Mohai Gábor volt az, aki megmentette Friderikusz Sándort az utcára kerüléstől, amikor a pályakezdő fiatal újságíró nehézségekkel küzdött. Közel negyven évvel ezelőtt Sándor anyagi gondokkal és lakhatási problémákkal nézett szembe, ám a tapasztalt kolléga felismerte a benne rejlő tehetséget. Nemcsak szakmai támogatást nyújtott neki, hanem a magánéletében is segített: amikor Sándornak nem volt hova mennie, Mohai felajánlotta neki a saját otthonát, lehetőséget adva ezzel a fiatal tehetség számára, hogy elinduljon a siker útján.

Friderikusz ekkoriban még az egyetem utolsó évét taposta, miközben gyakorlatra járt. Már fiatal korában is világosan látszott, hogy rendkívüli tehetséggel bír az újságírás terén. Anyagi helyzete azonban nem volt éppen rózsás, így nem csupán én, hanem a kollégáim is rendszeresen meghívták őt a pagodába, hogy együtt reggelizzünk, vagy csak egy jó falat mellett töltsünk el egy kis időt - mesélte Szirmay Dávidnak a Blikk Talk műsorában Mohai Gábor, aki nemcsak étkezési meghívásokkal igyekezett segíteni a fiatal tehetségnek.

- Voltak olyan kollégák, akik befogadták őt két-három napra a lakásukba, amikor megszűnt valami albérlete és nem volt hol laknia. Én akkor vásároltam egy kis garzonlakást a kaszásdűlői lakótelepen, amikor neki nem volt hol lakni. Így visszaköltöztem édesanyám lakásába, ő meg két hónapig ott lakott - mesélte a műsorvezető, aki akkoriban szoros kapcsolatot ápolt Friderikusz Sándorral, ám idővel a barátság elhalványult.

- fejtette ki Mohai Gábor, aki szakmai tudásával is támogatta kollégáját.

Ahogy ő fogalmazott, jelentős hatással volt arra is, hogy Friderikusz Sándor végül megalkotta az 1986-ban elhunyt szépségkirálynő, Molnár Csilla életéről szóló művet, melynek címe: Isten óvd a Királynőt!

Nekem akkor már volt autóm, és Sándor megkeresett azzal a kéréssel, hogy vigyem le őt Zalaegerszegre, ahol valami igazán különleges esemény zajlott, amelyből riportot szeretett volna készíteni. Ahogy az úton haladtunk, Fonyódhoz érve megemlítettem neki, hogy itt élt a szépségkirálynő, Molnár Csilla, aki nemrégiben távozott az élők sorából. Kérdeztem tőle, hogy nem lenne-e kedve a szüleivel interjút készíteni. Eleinte nevetve elhárította az ötletet, de a visszaúton végül meggondolta magát, és azt mondta, hogy menjünk be hozzájuk. Mohai Gábor emlékezett vissza a pillanatra, amikor Molnár Csilla édesanyja azonnal felismerte őt, és bizalommal engedte be a két tévést az otthonába.

Egy rövid beszélgetés során megkérdeztem, hogy hajlandó lenne-e arra, hogy a kollégám, Sándor, megörökítse Csilla történetét. Kezdetben teljesen elzárkózott a gondolattól, és azt mondta, hogy most még nem időszerű. Viszont otthagytam neki az édesanyám vonalas telefonszámát, mivel akkoriban még nem volt saját telefonom, hogy elérhessen, ha esetleg mégis átgondolja a dolgot. Két hónappal később azonban változott a helyzet, és Sándor, aki ekkor már Fonyódra költözött, nekilátott, hogy megírja a könyvet – mesélte vissza Mohai.

Related posts