A berlini kormány megmentené a legnagyobb német acélipari óriást a nehézségekből.

A Thyssenkrupp nemrégiben bejelentette, hogy 11 ezer dolgozójától válik meg, ami jelentős lépést jelent a vállalat számára.
A német kancellár nem zárta ki annak lehetőségét, hogy kormánya részt vegyen a ThyssenKrupp finanszírozásában.
Olaf Scholz német kancellár a Funke médiacsoportnak adott interjújában megerősítette, hogy a német kormány fontolóra veszi a ThyssenKrupp konszernben való részesedés vásárlását. A kancellár kiemelte, hogy ez nem lenne precedens nélküli lépés, hiszen a német állam korábban is befektetett olyan vállalatokba, amelyek nehéz helyzetbe kerültek, mint például a Lufthansa, az Uniper és a Meyer hajógyár.
Scholz egyértelművé tette, hogy az állami tulajdonlás csupán átmeneti megoldás, amely a nehéz időszakok leküzdését szolgálja. A kancellár hangsúlyozta: "Az acél iparunk alapköve marad még évszázadok múlva is. Jelenleg azon dolgozunk, hogy a német acélgyártás hosszú távon fenntartható legyen." Továbbá kiemelte, hogy ennek a kérdésnek "geostratégiai jelentősége" van.
A kancellár a X platformon közzétett bejelentésében arról tájékoztatott, hogy hétfőre a berlini kancellári hivatalban találkozóra hívta az acélipar vezetőit, az üzemi tanácsok képviselőit és a szakszervezetek vezetőit. E lépés célja, hogy hozzájáruljanak az ország gyengélkedő gazdaságának megerősítéséhez. A találkozó során konkrét intézkedéseket fognak megvitatni a német acélipar védelme érdekében, többek között a villamos energia stabil árképzésének biztosítását, a beruházások ösztönzését, valamint az acél dömpingjének megakadályozását a hazai piacon.
Németország legnagyobb acélipari cége, a ThyssenKrupp, a múlt hónapban bejelentette, hogy a következő hat év során 11 ezer munkahely megszüntetését tervezi acélipari divíziójánál. Az átszervezés következtében a jelenlegi 27 ezer munkavállalóról 16 ezerre csökken a cég munkatársi létszáma. A munkavállalók érdekképviselői és az IG Metall szakszervezet, amely a legnagyobb ilyen szervezet Németországban, határozott ellenállásra készül a bejelentett intézkedésekkel szemben.
A ThyssenKrupp az év elején 20 százalékos részesedést adott el acélüzletágában Daniel Kretinsky cseh milliárdosnak, és további 30 százalékos részesedés eladásáról folynak tárgyalások.