Király Nóra: Az elmúlt évben több mint 30 ezer ember kapott támogatást az áldozatsegítő központok által.

Király Nóra bejelentette, hogy jelenleg 17 áldozatsegítő központ működik az ország területén. Emellett egy hónapon belül újabb központ nyitja meg kapuit Tatbányán, és további két központ létesítése is folyamatban van. Kiemelte, hogy az év végére vagy a következő év elejére minden vármegyében elérhetővé válik egy áldozatsegítő központ. Ezen kívül megemlítette, hogy az áldozatsegítő rendszer része az áldozatsegítő pontok hálózata is, amelyből a soproni mellett összesen öt működik az országban.
Ezen felül az áldozatsegítés fontos eleme egy ingyenesen, éjjel-nappal működő támogatói vonal, amely mindig rendelkezésre áll a segítségre szorulók számára.
Király Nóra kiemelte, hogy a rendszer folyamatosan fejlődik, és arra törekednek, hogy mindenki számára világos legyen, hogy baj esetén hová fordulhat segítségért.
A miniszteri biztos megosztotta, hogy tavaly több mint 30 ezer ember kapott támogatást az áldozatsegítő központok révén, míg az idei év első négy hónapjában már túllépték a 15 ezer fős segített személyek számát.
Megemlítette, hogy az IM már több mint 150 együttműködési megállapodást alakított ki az ország különböző területein, beleértve a rendőrséget, egyházi és civil szervezeteket, valamint oktatási intézményeket.
Répássy Róbert, az IM parlamenti államtitkára azt emelte ki, hogy a kormány évek óta azon dolgozik a mindenkori igazságügyi miniszterrel, hogy a sértetti és az áldozati jogokat erősítse.
Az áldozatsegítő pontok létrehozása olyan településeken valósul meg, amelyek távol esnek a nagyobb központoktól. Ennek a kezdeményezésnek az a fő célja, hogy az áldozatok minél hamarabb hozzáférjenek a szükséges támogatáshoz - fogalmazott.
Hangsúlyozta, hogy a rendőrség egyre nagyobb figyelmet fordít az áldozatokra, és kulcsszerepet játszanak abban, hogy a megfelelő központokba vagy helyszínekre irányítsák őket.
Farkas Ciprián, Sopron városának polgármestere (Fidesz-KDNP) hangsúlyozta, hogy a Rendészeti Integrált Központban működő áldozatsegítő pont megnyitása fontos üzenetet hordoz a soproniak és a környék lakói számára: senki sem marad egyedül a nehézségekben. Kiemelte továbbá:
Nem csupán jogi és szociális kötelezettség, hanem egyben morális felelősség is, hogy támogassuk azokat, akik bűncselekmények vagy sérelmek elszenvedőivé váltak.
Persze, szívesen egyedivé teszem a szöveget! Milyen konkrét témákra gondolsz, amelyeket szeretnél, hogy kifejtsek? Kérlek, oszd meg velem a részleteket!
Király Nóra: Fontos, hogy mindenki értesüljön az áldozatsegítő központok létezéséről
Király Nóra úgy véli, hogy az áldozatsegítés terén elengedhetetlen a közös erőfeszítés.