Kijevben légiriadót hirdettek ki.
Szerdán Kijevben és több más ukrajnai területen légiriadót rendeltek el, amint azt a Reuters híradása is jelzi. Az ukrán kormány arra figyelmeztette a lakosságot, hogy komolyan vegyék a riasztásokat, és ne hagyják figyelmen kívül azokat.
A légiriadóra néhány órával azután kerül sor, hogy ideiglenesen bezárta kijevi nagykövetségét az Egyesült Államok, miután információkat kapott egy szerdai, esetleges "jelentős légitámadásról". Az amerikai külügy konzuli szolgálata azt javasolta az amerikai állampolgároknak: készüljenek fel, hogy amennyiben légiriadót jelentenek be, azonnal biztonságos helyre vonuljanak.
Az Egyesült Államok döntést hozott kijevi nagykövetsége bezárásáról, miután megbízható hírszerzési értesüléseket kaptak jelentős légitámadásokról.
A BBC tudósítása szerint az amerikai külképviselet után Spanyolország, Olaszország, és Görögország is bejelentette, hogy ideiglenesen bezárja saját nagykövetségét. Nagy-Britannia ukrajnai nagykövetsége azonban például nyitva marad, de a brit kormány figyelemmel kíséri a kijevi helyzetet.
Vasárnap az Egyesült Államok zöld lámpát adott Ukrajnának, lehetővé téve számára, hogy nagy hatótávolságú amerikai fegyvereket vetjen be oroszországi katonai célpontok ellen. A moszkvai védelmi minisztérium keddi tájékoztatása szerint Ukrajna ezen a napon először indított támadást amerikai ATACMS rakétákkal orosz területen, célba véve egy Brjanszki megyében található katonai létesítmény védelmi állásait. A moszkvai illetékesek ezt a lépést "jelentős eszkalációnak" minősítették, amely tovább fokozhatja a feszültséget a konfliktusban.
Az Egyesült Államok után Olaszország, Spanyolország és Görögország is úgy határozott, hogy bezárja kijevi nagykövetségét. Joe Biden jóváhagyta, hogy Ukrajna nagy hatótávolságú amerikai rakétákat használjon Oroszország területén található célpontok ellen. Ez volt az első alkalom, hogy az ukrán erők amerikai ATACMS rakétákat lőttek ki oroszországi célpontokra, és egy katonai bázist vettek célkeresztbe.