Felfedezték Da Vinci 500 éves titkos üzenetét, amely mindvégig a szemünk előtt rejtőzködött!

Egy londoni fogorvos fejthette meg azt az 500 éves matematikai rejtélyt, amely Leonardo da Vinci ikonikus Vitruvius-ember rajzában rejtőzik.
Leonardo da Vinci 1490 körül alkotta meg híres toll- és tusrajzát, amely egy meztelen férfi alakját ábrázolja, két egymásra helyezett pozícióban, egy kör és egy négyzet keretein belül. Ez az alkotás Marcus Vitruvius Pollio, a római építész munkái által inspirált, és azt az elképzelést tükrözi, hogy az emberi test arányai a tökéletes geometriai harmóniát képviselik, hasonlóan egy precízen megtervezett templomhoz. Vitruvius szerint az ideális emberi forma tökéletesen illeszkedik egy körbe és egy négyzetbe, azonban a mögöttes matematikai magyarázatot sosem fejtette meg. Da Vinci úgy tűnik, hogy felfedezte ezt a titkot, de az ő módszerei évszázadokon át rejtve maradtak a kíváncsi szemek elől.
Az évszázadok során számtalan elmélet született, amelyek igyekeztek megfejteni a rajz geometriai titkait, köztük az aranymetszés arányára vonatkozóakat is, amely körülbelül 1,618. Mindazonáltal egyik elmélet sem tudta maradéktalanul megmagyarázni a rajz méreteit. Rory Mac Sweeney, egy londoni fogorvos, a Journal of Mathematics and the Arts című szaklapban megjelent cikkében egy figyelemre méltó, eddig rejtett részletre hívja fel a figyelmet. Ő felfedezte egy egyenlő oldalú háromszög létezését, amely a férfi lábai között található, és amelyre Leonardo da Vinci is utalt munkájában.
Mac Sweeney megállapítása szerint ez a rejtett háromszög szoros kapcsolatban áll a fogászatban elterjedt Bonwill-háromszöggel, amely az emberi állkapocs ideális térbeli arányait foglalja magában. Az elemzés során világossá vált, hogy e háromszög révén megállapítható a négyzet oldalának és a kör sugarának arányt, amely 1,64 és 1,65 között mozog.
Ez az érték rendkívül közel helyezkedik el a körülbelül 1,633-as természetes arányhoz, amely már régóta elismert, mint alapvető tényező a hatékony természetes struktúrák kialakításában.
Mac Sweeney úgy véli, Leonardo szándékosan alkalmazta ezt a háromszöget, amivel az emberi test ideális geometriájáról szerzett, mélyreható ismereteit kívánta demonstrálni, amely messze megelőzte korának tudományát. Állítása szerint:
Leonardo geometriai alkotása mesterien tükrözi az emberi test alapvető térbeli arányait, lenyűgözően alátámasztva a reneszánsz mester páratlan precizitását.