Mivel a családom, a közösségem és a nemzetem mind különböző szinteken formálják életemet, az, amit nekik adok, sokféle lehetőséget rejt magában. Családom számára szeretetteljes támogatást és odafigyelést nyújtok. Mindennapi apró gesztusokkal, mint a köz

Május 11-én, vasárnapi napon az arad-gáji római katolikus templom falai között, a felkoszorúzott feszület körül, a lelkészek és egyházi elöljárók bevonulásával vette kezdetét a Szent Gizella-napi templombúcsú. Az ünnepi szertartás főcelebránsa és szónoka, ft. Máthé Lóránd kisiratosi és kürtösi plébános, szívélyesen köszöntötte a templomot megtöltő híveket. Szavaival így indította el az ünnepséget: "Ma Boldog Gizellát ünnepeljük, akit szentként tisztelünk, hiszen ő egy olyan példa számunkra, akire felnézhetünk. Közösségünk védőszentje Szent Gizella, aki megmutatta számunkra, hogyan követhetjük a Jóistent, és hogyan élhetjük meg hivatásunkat. Az anyai hivatás és a haza szeretete olyan értékek, amelyeket mindannyiunknak meg kell tanulnunk. Azért gyűltünk össze, hogy tanuljunk, mert Isten gyermekei vagyunk. A szentmisét az arad-gáji közösségért mutatjuk be, hogy felfedezhessük, mit jelent emberként élni a világban, mivel jár az anyai szerep a családban, és hogyan képviselhetjük magyarként nemzetünket. Mielőtt a szentmiseáldozatot bemutatnánk, vizsgáljuk meg lelkiismeretünket, és bánjuk meg bűneinket!" A karzaton helyet foglaló templomkórus éneke után a Példabeszédek könyvéből olvastak fel, ezt követte Szent Pál apostol filippiekhez írt levelének szentleckéje, végül pedig az evangéliumi rész Szent Máté könyvéből került sorra.

Ft. Máthé Lóránd ünnepi prédikációjában a búcsú alkalmából mélyreható önvizsgálatra hívta fel a hallgatóság figyelmét. Kiemelte, hogy a zsidóság és a magyarság fennmaradása a történelem során valóságos csodának számít, amelynek hátterében különböző okok állnak. A zsidók a mózesi törvények által meghatározott elkülönülésüknek köszönhetően, míg a magyarok a keresztény népekhez való csatlakozás révén őrizték meg identitásukat. E megállapítás második részét pontosítva rámutatott, hogy Szent István királyunk rendelete értelmében minden tíz falunak templomot kellett építenie, és ő alapította meg a tíz püspökséget is az ország területén. A prédikációban külön hangsúlyt kapott Szent Gizella szerepe, aki nemcsak férje, Szent István támogatásával, hanem saját akaraterejével is hozzájárult Magyarország keresztény értékeinek megerősítéséhez. Veszprémben apácakolostort alapított, és fáradhatatlanul dolgozott a város és az ország felemelkedéséért. Különösen figyelemre méltó, hogy édesanyaként Imre herceget is arra nevelte, hogy mindig a Jóistenre támaszkodjon, míg feleségként férje mellett állt, támogatva őt a jövőt alakító döntésekben. Az előadás során ft. Máthé Lóránd felidézte Gizella tragikus sorsát is, amikor férje és fia halála után elhagyta az országot, és egyszerű szerzetesnőként élt tovább. Az ő példája arra figyelmeztet minket, hogy az életünkben a másokért vállalt áldozat és az adakozás mennyire fontos. A modern világban sokan hajlamosak vagyunk a birtoklásra, a materiális javakra helyezni a hangsúlyt, de fontos, hogy feltegyük a kérdést: mit adunk vissza a közösségünknek? Zárásként a prédikátor arra buzdította a jelenlévőket, hogy kövessék Szent Gizella példáját, és gondoljanak arra, hogy hogyan járulhatnak hozzá a családjuk, közösségük és nemzetük boldogulásához. Az odaadás, a segítés és az önátadás értékei kulcsszerepet játszanak abban, hogy közösen építhessük a jövőnket.

Kedves Testvérek! Örömmel értesítelek benneteket, hogy Ft. György Zoltán plébánosunk szívből jövő köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik az elmúlt időszakban támogatták közösségünket. Az ő kedves meghívása alapján szeretettel várunk benneteket egy közös alkalomra, ahol együtt ünnepelhetjük a közösségünket összekötő értékeket és kapcsolatokat. Időpont: [dátum] Helyszín: [helyszín] Legyetek velünk, hogy együtt osztozhassunk a hit, a szeretet és az összetartozás örömében! Szeretettel, [Neved vagy közösség neve]

A ft. György Zoltán plébános által vezetett könyörgés során a jelenlévők, köztük Faragó Péter, az RMDSZ megyei elnöke, Péró Tamás, a megyei tanács alelnöke, és Veres Attila városi tanácsos, egyesült hangon válaszoltak: "Kérünk téged, hallgass meg minket!" A plébános ezt követően megemlékezett Szent Gizelláról, aki nem csupán királyné volt, hanem édesanya is, és fiát, Imrét sok jóra tanította. "Egy olyan szent családot szolgált, ahol Isten mindig jelen volt" – mondta. Ebben a hónapban közösen ünnepeljük édesanyánkat, a Szűzanyát, és minden édesanyát, akik a Jóisten után a legnagyobb áldozatokat hozták értünk. "Mindent megtettek, hogy felneveljenek és felkészítsenek minket arra, hogy a világban megállhassuk a helyünket, megőrizzük hitünket és anyanyelvünket" – hangsúlyozta. Az ünnepségen virággal köszöntötték az édesanyákat, míg az emlékükre imádkoztunk azokért, akik már nem lehetnek velünk, hogy a Jóisten jutalmazza meg őket áldozataikért. Felkérte Adamcsek Annabellát, hogy egy verssel és egy imádsággal köszöntse az édesanyákat, akik a szeretet és hála szimbólumaként egy-egy rózsaszálat kaptak. Miközben Adamcsek Annabella elszavalta Vida János "Hálaadás" című versét és énekelt, az egyháztanácsosok virágokkal lepték meg az édesanyákat. Az ünnepélyes szentmise végén ft. György Zoltán plébános az elöljárókat ünnepi ebédre hívta, míg a híveket a templomkertben tartott szeretetvendégségre invitálta. A Szent Gizella-napi templombúcsú a nemzeti imánk, a székely himnusz, valamint a pápai himnusz közös eléneklésével zárult, felemelő hangulatot teremtve a résztvevők körében.

Az oltárnál, bal oldalon, ft. György Zoltán plébános, ft. Máthé Lóránd, kisiratosi plébános, aki a főcelebráns szerepét tölti be, valamint Kalapis Damján, a Mosóczy-telep plébánosa foglal helyet.

A templom gyönyörű belső terét megtöltötték a hívek, közöttük Faragó Péter, az RMDSZ megyei elnöke, Péró Tamás, a megyei tanács alelnöke, valamint Veres Attila városi tanácsos is helyet foglalt.

Related posts