Nem érdemes tartani a mesterséges intelligenciától!
Egy magyarországi vállalat, amely több mint 700 szakembert foglalkoztat, négy különböző országban végzett kutatást, amely rávilágít arra, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazása jelentősen hozzájárulhat a munkavállalói elégedettség növeléséhez és a karrierépítési folyamatok felgyorsításához. Ugyanakkor a vállalatvezetők aggodalmukat fejezik ki, miszerint a technológia beépítésének elmulasztása komoly kockázatot jelenthet versenyképességük szempontjából.
Egy friss felmérés, amelyet német, brit, amerikai és ausztrál vállalatvezetők és munkavállalók körében végeztek, arra a megállapításra jutott, hogy a válaszadók 71%-a úgy véli, az mesterséges intelligencia hozzájárul munkahelyi elégedettségük növeléséhez. Ezen kívül 83%-uk tapasztalja, hogy a mesterséges intelligencia jelentős mértékben fokozza napi termelékenységüket, különösen akkor, ha a mindennapi feladatok egyszerűsítésére használják.
Kutatásunk eredményei világosan tükrözik, hogy az AI nem csupán a mindennapi teendők megkönnyítésében játszik szerepet, hanem jelentős mértékben hozzájárul a karrierfejlődéshez is - nyilatkozta Patrycja Sobera, a Unisys digitális munkahelyi megoldásaiért felelős alelnöke. - Az AI nemcsak a munkavállalók hatékonyságát fokozza, hanem a karrierépítés szempontjából is kulcsfontosságú eszközzé válik. A monoton feladatok automatizálásának köszönhetően az alkalmazottak a stratégiai, értékesebb munkákra összpontosíthatnak, ami nemcsak az elégedettségüket növeli, hanem a termelékenységet is fokozza.
A felmérés során számos izgalmas előnyt tártunk fel az AI alkalmazásával kapcsolatban:
A vállalatvezetők körében végzett felmérés szerint a válaszadók 93%-a úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia a jövőben elengedhetetlen része lesz a cégek stratégiájának. Ezen kívül 89%-uk tervezi, hogy a következő évben szélesebb körben alkalmazza az AI-t. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy az AI valódi értéket csak akkor tud teremteni, ha azt tudatosan és átgondoltan építik be a vállalati működésbe. Azok a cégek, amelyek stratégiai szinten fektetnek be az AI-ba, 30%-os versenyelőnyt tapasztalnak, míg a mesterséges intelligenciáért külön felelős vezetővel rendelkező szervezetek vezetőinek 86%-a jelezte, hogy tapasztaltak időmegtakarítást a bevezetés után.