Orbán Viktor egy új irányvonalat jelölt ki, amellyel a kormány fele aktívan foglalkozik majd.

Összesen öt miniszter (Szalay-Bobrovniczky Kristóf, Pintér Sándor, Hankó Balázs, Nagy Márton, Lázár János) és a miniszterelnök politikai igazgatója (Orbán Balázs) a honvédelmi nevelési és oktatási keretstratégiához kapcsolódó intézkedésekkel foglalkozik a jövőben - természetesen további kötelezettségeik mellett. A határozat szerint gyakorlatilag teljesen megreformálnák a honvédek képzését és annak stratégiáját. A legfontosabbakat most külön kigyűjtöttük.

A legújabb Magyar Közlöny alapján a kormány jóváhagyta a Honvédelmi Nevelési és Oktatási Keretstratégiát, amelyet nemrégiben mutattak be. Ezzel párhuzamosan a védelmi ipari képzés fejlesztésére vonatkozó szakstratégiát is elfogadták.

Az Orbán Viktor miniszterelnök által aláírt határozat arra kötelezi Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi minisztert, hogy Pintér Sándor belügyminiszter és Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter közreműködésével folyamatosan biztosítsa a köznevelés, a szakképzés és a felsőoktatás területén végbemenő fejlesztéseket és támogatásokat.

A határozat szerint a kormány felkéri a honvédelmi minisztert, hogy terjessze a kormány elé a nemzeti identitás alkotóelemét képező honvéd kulturális hagyaték méltó megőrzését, erősítését és a honvédelmi oktatás keretében történő arányos megjelenítését biztosító katonai örökség és honvéd hagyományőrzés nemzeti stratégiáját - ennek határideje 2025. február 28.

a Honvédelem közismereti tantárgy országos szintű bevezetésére fókuszáljanak. Érdekes módon a kormány hangsúlyozza, hogy elkötelezett a védelmi ipar fejlődésének ütemezett támogatása mellett, amelyhez szükséges a védelmi ipari képzés fejlesztése is. Ennek érdekében arra kéri Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, a honvédelmi minisztert, a belügyminisztert, valamint a kultúráért és innovációért felelős minisztert, hogy...

Összegzésképpen a kormány elkötelezett a tisztképzés folyamatos fejlesztése mellett, célul tűzve ki a katonai műszaki képzések megerősítését, valamint a tisztképzés strukturális és elhelyezési körülményeinek javítását célzó javaslatok kidolgozását. E fontos feladatok megvalósításában a kormány már Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatójának közreműködését is igénybe veszi.

Related posts