Az iskola igazgatónője papíralapú módon vonta be családtagjait a munkafolyamatokba, amiért a bíróság véglegesen elítélte.

Iveta Mikšíková, az igazgatónő, 2012 és 2019 között mintegy 8000 eurót juttatott az alkalmazottaknak. Bár a kifizetések az ő számlájára is érkeztek, a bíróság ezt nem találta aggályosnak. A helyzetre 2020-ban derült fény, amikor az iskola dolgozói észrevették, hogy a tornaterem felügyeletét ellátó munkatársak nem végzik el a rájuk bízott feladatokat. Ezt követően a dolgozók Dúbravka polgármesterének, Martin Zaťovičnak is jelezték a problémát - számolt be róla a SME.
Az alkalmazottak feladata az esti órákban a tornaterem felügyelete lett volna, amikor azt különböző magánszemélyek és csoportok bérbe vették. Szükség volt egy jelenlévőre, aki beengedi a bérlőket, ellenőrzi a helyiségeket a használat után, hogy nincsenek-e rendetlenségek, és végül gondoskodik a zárásról is.
A tanúk szerint viszont ez nem így történt. A megbízott személyek nem nyitották ki az ajtót, csupán egy kő alatt hagyták a kulcsot. Azzal kapcsolatban, hogy miért nem ellenőrizte a megbízottak munkáját, az igazgatónő azzal érvelt, hogy őt személy szerint senki sem értesítette az esetről. Állítása szerint soha senki sem panaszkodott a tornateremmel kapcsolatban.
A bírót meggyőzte az ügyész érvelése, amely szerint az egyik munkatárs a munkaideje alatt Detván tartózkodott, és ez nem egyszer fordult elő. Ezen kívül egy másik munkavállaló is az ország másik végén tartózkodott, amikor éppen a szolgálatát kellett volna ellátnia.
A fiktív alkalmazottak létezéséről a polgármester állítólagos tudomása sem volt, egészen addig, amíg a rendőrség be nem idézte őt egy kihallgatásra. A bírósági tárgyaláson azonban nem jelent meg személyesen; helyette egy megbízottat küldött, aki azt javasolta, hogy a vádlott vállalja a kártérítést.
Mikšíková ügyvédje a kliense felmentését indítványozta. Az ügyvéd érvelése szerint a munkatársak maradéktalanul teljesítették feladataikat, és amennyiben bármilyen hiba történt, az igazgatónő erről nem volt tudomása. Mikšíková a bírósági meghallgatáson kifejtette, hogy azért választotta családtagjait a pozícióra, mert olyan személyekre volt szüksége, akikben teljes mértékben megbízhat.
A bíróság végül úgy döntött, hogy az igazgatónő két év felfüggesztett börtönbüntetést kap, továbbá kötelezte arra is, hogy a városrészben keletkezett kárt térítse meg.