Rémálom a miskolci társasház liftjében: a felvonóból hallatszó sikolyok harapós csendet törnek meg.

Egy miskolci társasház liftjében zajlott le a megdöbbentő esemény.
A rendelkezésre álló információk alapján a gyanúsított 2025. április 24-én, a délutáni órákban sétálgatott Miskolc belvárosában, amikor észrevette az idős asszonyt, aki gyalogosan, járóbottal igyekezett hazafelé. A férfi úgy döntött, hogy követni kezdi őt. Amikor a sértett megérkezett a társasházhoz, beütötte a kapunyitó kódot, majd a gyanúsított kinyitotta az ajtót, és udvariasan előre engedte az idős hölgyet.
Először pénzt ajánlott a miskolci társasház liftjében
Ezután mindketten beléptek a felvonóba. A gyanúsított megnyomta azt a gombot, amely a sértett által megcélzott emeletre vezetett. Ahogy az ajtó záródott, a férfi, lehúzva nadrágját, közölte, hogy 10.000 forintért cserébe kielégíti nemi vágyait. A nő határozottan elutasította a felajánlást, azonban a férfi nem tágított, odalépett hozzá, és ruhán keresztül kezdte fogdosni. A falhoz szorította, miközben a sikoltozó nő szájára tette a kezét, és többször is megismételte a kínálatát.
A sértettnek végül sikerült visszahúznia a gyanúsított kezét a szájáról, és továbbra is kétségbeesetten kiáltott. Erre a férfi az egyik emeleten megállította a liftet, kilökte a folyosóra, majd ő maga a földszintre indult, elhagyva a helyszínt.
A szexuális erőszak kísérlete kapcsán felmerülhet a kérdés, hogy a bíróság milyen büntetést szabhat ki az elkövetőre. A törvények és jogi precedensek alapján a vádlott akár két év szabadságvesztést is kaphat, attól függően, hogy a bíróság hogyan értékeli az ügy körülményeit és az elkövető szándékait. Az ilyen esetek rendkívül érzékenyek, és számos tényezőt figyelembe kell venni a döntés meghozatalakor.
A gyanúsított cselekménye - bizonyítottság esetén - alkalmas lehet szexuális erőszak bűntette kísérletének megállapítására, a nyomozás feladatát képezi az esetlegesen megvalósult további bűncselekmény vizsgálata.
Az eljárásban érintett bűncselekmény rendkívüli súlyú, amelynek büntetési kerete 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztés, azonban a gyanúsított személyi minősültsége miatt ennek felső határa akár 12 évre is emelkedhet. A bíróság álláspontja szerint a kiszabható szabadságvesztés időtartama önmagában is megerősíti a szökés és elrejtőzés kockázatát, amit a gyanúsított körülményei nem ellensúlyoznak. Továbbá, megalapozottan felvethető, hogy a terhelt a tanúk jogellenes befolyásolásával vagy megfélemlítésével megnehezítené, esetleg megakadályozná a bizonyítást, különösen figyelembe véve, hogy tisztában van a sértett lakóhelyével. A bűnismétlés lehetősége sem elhanyagolható, hiszen a gyanúsított korábbi büntetése után viszonylag rövid időn belül követte el a jelen ügy tárgyát képező cselekményt.