Teheránban robbanások zaja hallatszott, miközben a tűzszünet még érvényben van.

A rezsim továbbra is fokozza az elnyomás mértékét: tömeges letartóztatások zajlanak, és sokakat kivégeznek.
Kedden Teheránban robbanások hangját lehetett hallani, miközben Donald Trump azt mondta, hogy Izrael az ő kérésére hagyott fel a légicsapásokkal - írja a Reuters.
A hírügynökség két iráni állampolgárral folytatott beszélgetést, akik a fővárosban tartózkodnak, és arról számoltak be, hogy két hangos robbanást hallottak. Az izraeli hadsereg rádiója megerősítette, hogy izraeli erők támadást indítottak iráni radarállomások ellen Teherán környékén. Mindeközben Benjamin Netanjahu miniszterelnök hivatala jelezte, hogy nem történtek további légicsapások.
Izrael Iránra mutogatva vádolja a tűzszünet megszegésével, és határozott válaszlépéseket helyez kilátásba.
Az Egyesült Államok elnöke azt közölte, hogy Izrael leállította a hadműveletet miután élesen rendreutasította szövetségesét. Israel Katz izraeli védelmi miniszter korábban kedden bejelentette, hogy utasította a hadsereget újabb csapások végrehajtására teheráni célpontok ellen, válaszul arra, amit szerinte Irán rakétatámadásnak minősített, és a tűzszünet egyértelmű megsértésének értékelt. Irán azonban tagadta, hogy rakétákat lőtt volna ki, és azt állította, hogy Izrael légicsapásai másfél órával a tűzszünet kezdete után is folytatódtak.
Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Benjamin Netanjahuval, és megosztotta vele véleményét, miszerint az izraeli harci gépek már visszafordultak Irán irányából.
A BBC arról írt, hogy egyre több iráni beszámoló utal a növekvő félelemre és az elnyomás erősödésére. Ahogy a harcok intenzitása csökken, elemzők és jogvédők arra figyelmeztetnek, hogy Teherán igyekszik gyorsan visszaszerezni a belső kontrollt - főként azután, hogy Izraelnek láthatóan sikerült beépülnie az iráni biztonsági szervezetekbe. Az ilyen mértékű hírszerzési szivárgások jelentős félelmet és gyanakvást váltottak ki az iráni vezetés körében.
Kedden a Kermansáh tartomány ügyésze bejelentette, hogy 115 embert vettek őrizetbe "a közbiztonság megzavarása" miatt. Az őrizetbe vettek között található egy európai állampolgár is, akit kémkedéssel vádolnak. Hamidreza Karimi nyilatkozata szerint a letartóztatottak közül csupán néhányat gyanúsítanak valódi kémkedéssel, míg a többséget "a rendszer ellen irányuló propagandatevékenység" miatt tartják fogva. Az elmúlt napok során legalább három embert kivégeztek, miközben további tucatnyi személyt tartóztattak le különböző városokban, főként olyan vádak alapján, amelyek a közösségi média használatával vagy feltételezett kémkedéssel kapcsolatosak.
Az ország igazságügyi szóvivője kijelentette, hogy az iráni parlament enyhítette a kémkedés ügyvédelemben alkalmazott jogi kereteket, ami lehetővé teszi a hatóságok számára, hogy gyorsabban és szigorúbban lépjenek fel azok ellen, akiket beszivárgónak vagy kémnek tartanak. "A korábbi jogszabályok értelmében sok olyan személy, akit az Izraellel folytatott konfliktus idején tartóztattak le, nem kerülhetett volna bíróság elé. Most a parlament megkönnyítette számunkra, hogy súlyos büntetéseket alkalmazzunk" - hangsúlyozta.